
Pricing
Single Lesson
If you just book a single lesson it costs $8.50/hr
Click here for a free trial or to book a single lesson.
Monthly Subscription
All subscriptions cost $6.50/hr. as long as you
study on a regular schedule.
Click here for a free trial or to buy a plan.
Flex Time
Click here for a free trial or to buy a package of flex time.
Booked without pre-purchasing a Package
1 lesson 40 minutes $8.50/hr - 0.67 hrs - 5.67
1 lesson 55 minutes $8.50/hr - 0.92 hrs - $7.79
Packages Reduce that price as follows
5 lessons 40 minutes $8.25/hr - 3.33 hrs - $27.50 - save $0.83
5 lessons 55 minutes $8.00/hr - 4.58 hrs - $36.67 - save $2.29
10 lessons 40 minutes $7.75/hr - 6.66 hrs - $51.67 - save $5.00
10 lessons 55 minutes $7.50/hr - 9.17 hrs - $68.75 - save $9.17
20 lessons 40 minutes $7.25/hr - 13.33 hrs - $96.67 - save $16.67
20 lessons 55 minutes $7.00/hr - 18.34 hrs - $128.33 - save $27